top of page

עמותת לחיים

מחבקים את מנצחי השואה בישראל

סיוע מעשי ומפגשים בין-דוריים

פרויקט חזון "לחיים"

הוא פרויקט קידום רוח האדם אשר בצלם

להרגיש חדוות יצירה יהודית משמעותית

נעים להכיר ! אנו מבקשים להציג בפניכם מנהלי מוסדות חינוכיים, מנהלי קהילות ובכלל אנשים המבקשים לשמוע ואולי להיות שותפים בפרויקט ייחודי הקיים מזה 15 שנה הרחק מאור הזרקורים התקשורתיים אך עושה נפלאות בנפשות הפועלות כפי שיוסבר להלן:

לפני כ- 15 שנה החלטנו להקים פרויקט שמגמתו להפגיש בין בני נוער לפני הצבא ובעת שרותם בצבא למפגשים ייחודיים וקבועים עם ניצולי שואה . הייחוד של פרויקט זה מתבטא בכמה פרמטרים חשובים :

יחודו של המודל מתבטא בזאת שאנו לא באים ממקום של הנצחת הקורבנות או המסכנות. שירת הדגל של הפרויקט הינה יצירת קשר כדי לרומם ולחזק כוחות וחיים הן אצל המבוגרים וגם אצל הצעירים

יחודו של המודל מתבטא בזאת שאנו לא באים ממקום של הנצחת הקורבנות או המסכנות. שירת הדגל של הפרויקט הינה יצירת קשר כדי לרומם ולחזק כוחות וחיים הן אצל המבוגרים וגם אצל הצעירים

עצם המפגש איננו מחייב להתעמק דווקא בשואה עצמה או בהיסטוריה - אם כי זה אפשרי בהחלט! העיקר הוא החיים כאן ועכשיו והיכולת לבחור כל רגע בחיים טובים יותר עם משמעות. הצעירים עוברים הכשרה בתחילת השנה על ידי פעילי עמותת "לחיים" אך יש להם מרחב גדול לגלות בעצמם את כוחות החיות המופלאים של תקשורת מלב אל לב ללא תנאי !!! הקשר הזה מוליד באופן פלאי ומופלא כוחות חיים שהיו חבויים אך לא כבויים !!! המפגשים הקבועים פותחים לבבות והכוחות יוצאים לאור. זהו פרויקט עדין וסבלני. השינויים אינם מידיים אלא כתוצאה מהתמדה ארוכת שנים של אורך רוח וחוויית שליחות אמיתית שבונה כלי של אופי ויוצרת שינויים אמיתיים בנפשות הפועלות. הרווח הוא עצום גם לצעירים המחויבים לפרויקט ניצולי השואה שעל פי המודל שלנו אנו מכנים אותם מנצחי שואה! ואכן הם כאלו.

פרויקט שנתי ועקבי שבו נערכים מפגשי ביקורים קבועים של צעירים שרובם הגדול הוא חניכי מכינות קדם צבאיות

ישנן מספר נקודות שהן תנאי בלתי יעבור לשותפים של פרויקט מלא אור זה:

  1. הבנה לעומק שזה איננו פרויקט חד פעמי. זהו עניין מהותי הנצרך כל כך בדור אנוכי חומרני ומאד טכנולוגי, מהיר וקופצני כל כך.

2. המחויבות היא ראשית לתקשורת אנושית מלב אל לב, עיניים מול עיניים ושיח הדדי בין הנוגעים בדבר.  

3. חשוב מאד: מדובר בשיתופי פעולה בין מוסדות החינוך ובין עמותת "לחיים". נדרש שיתוף פעולה קרוב ומפרגן שגם בביקורים עצמם נציגים של שני המוסדות ילוו את הפרויקט מקרוב מאד.

4. הערבות ההדדית והדאגה לזולת הם סם חיים נצרך כל כך  בדורנו אנו.     

5. עמידה בזמנים והקביעות בימי המפגשים גם זה כבר לא מובן מאליו - בדורנו.  

6. ליווי מנצחי השואה שבוע אחר שבוע עד יומם האחרון.

7. אנו דואגים לחגוג באופן מכובד את חגי ישראל עם מנצחינו היקרים

8. אנו דואגים על פי יכולתנו לספק מזון טוב ומזין למנצחים הזקוקים לכך, חימום וקירור (מזגנים), שיפוץ בתיהם במידת הצורך (כבר עשינו זאת לעשרות בתים) ובכל עניין שהם זקוקים לעזרתנו על פי יכולתנו.

9. זכינו וזוכים אנו לעבוד עם נוער בסיכון שאני מכנה - ובצדק - נוער בניגון. מפגשים אלו עם נוער שכזה ושיתוף הפעולה הקרוב בין נציגנו לאנשי המקצוע של מוסדות הנוער מאפשרים מהפיכה פנימית שהופכת קורבן למנצח .

10. חשוב לא פחות ואולי יותר מכל זהו פרויקט אנושי המחזק את האחדות ושיתופיי פעולה מעמיקים המחזקים באופן טבעי את הזיקה וההבנה לאהבת הארץ, לרוח המופלאה של נתינת ידיים בבחינת:
" ואהבת לרעך כמוך "

11. אנו עוסקים פחות בהנצחה ויותר בלימוד איך לעשות טוב יותר כדי ששואה לא תשוב שנית. וכמובן לחזק את זהותנו כישראלים, כיהודים, אך בעיקר כבני אדם!!!

אנו רואים ברכה גדולה בפרויקט זה, ושוב יש לזכור שהרעיון העיקרי הוא לא להשאר מסכן או קורבן... אפשר לבחור בחיים ! וזה כבר עובד 15 שנה.

אנו נשמח להגיע לכל מקום שנוזמן אליו בארץ ובחו"ל כדי לספר כיצד נולד סיפור עמותת "לחיים".
פרויקט ייחודי זה בליווי מצגות צנועות המדברות בעד עצמן.

נשמח להשמיע ולקבל פידבקים ולזכות בשותפים חדשים בפרויקט מופלא זה.

 

ולסיום, וחייבים לציין זאת: אנו נמצאים בתקופה שטחית וטכנולוגית. ישנה הרבה ריקנות בעיקר בין בני הנוער. פרויקט זה יוצק משמעות אמיתית ומגלה כוחות אמיתיים המשנים את לב המשתתפים.

השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם

פנייתך התקבלה. תודה

מצפים לראותכם מצטרפים לחזון שלנו. בברכה, דניאל בראון - ראש פרויקט "לחיים".

ליצירת קשר : דניאל 054-772-3510  |  danielxrw@gmail.com  |  lechaim2life.org.il

bottom of page