יום העצמאות ה 68

חברים יקרים!

בימים אלו, לאחר יום הזיכרון לחללי צהל יתחילו חגיגות העצמאות ה 68 למדינת ישראל. כפי שכבר כתבתי בעבר, חג זה לעניות דעתי, הינו כפירה מוחלטת למהות האמיתית והעצמאות האמיתית כעם קדוש המצוי בברית עולם , וזוהי סיבת עצמאותו היחידה.

כפי שנחגג היום הזה – כיום, זה שוב לצערנו פסטיבל אוכל , חלוקת פרסים שכולם:"כוחי ועוצם ידי" שכולה מגבירה יוהרה וזחיחות מזיקה. אך, כנגד זה , הנה יום העצמאות שלי: ביום השואה, זכיתי לחוויה מדהימה. הוזמנתי לספר את סיפור עמותת "לחיים" במועדון של נכי צה"ל , לאנשים שנפגעו פיזית ונפשית כתוצאה ממלחמות ישראל ופעילות טרור. הגעתי למועדון בקיבוץ גן שמואל ולא ידעתי מה אומר לאנשים אלו שמצבם מן הסתם, ובאופן מובן , לא מרקיע שחקים. כדרכי, התבודדתי לי למספר דקות ובקשתי את הדרכתו של השם, לומר מילים אשר יכנסו ללב ולתועלתם של אנשים נפלאים אלו.

כל האנטגוניזם שהיה באוויר בתחילה , נגוז באחת כאשר מילותיי חדרו ללבבות , החשדנות התנדפה כלא היתה וחדוות יצירה אדירה פרצה מלבבותיהם, וכבר לא היה ספק: הם מצטרפים למשפחת "לחיים"! ביום שני הבא נפגש עם נועה מנהלת המועדון, רבקה ואנוכי, כדי לגבש תכנית עבודה מסודרת שבה ישתלבו 3 מגזרים: ניצולי שואה, נוער בסיכון ונכי צה"ל. לדעתי, ולאור נסיוננו, זה יעצים מאד את כל הגורמים אשר יהפכו תחושת חדלון, לגילוי כשרון ותעצומות יחודיות ליצירה חבויות, לא כפויות, הטמונות בפנימיות אנשים אלו:

From victim to victory

אני מאמין בכל ליבי ששיתופם של אנשים אלו יעצים אותם ודרך זאת יגלו את עוצמתם, עצמיותם, ועצמאותם. היכולת בכל מצב להביא לרוח האדם ולהעצים איש את רעהו. אין ברכה גדולה מזו. אדם החש עצמו חסר ערך ותחושת עליבות פנימית עם חוסר אונים- המגלה פתאום עולמות מדהימים , נפלאים ועוצמתיים, שבורא עולם חנן כל אדם, זוהי מתנה גדולה ומעצימה. אני, מחכה בקוצר רוח לשילובם המיידי לאחר מפגשנו בשבוע הבא. זהו חג העצמאות שלי!

בברכה, דניאל.

רשימת מאמרים שפורסמו

©2017 עמותת לחיים.
Proudly Designed by BestSite

  • Facebook Social Icon

מוזמנים לבקר אותנו:

מוזמנים לשתף את האתר:

ליצירת קשר:

054-7723510

danielxrw@gmail.com

כתובת:

שוקי קסטנבאום

מושב קשת

רמת הגולן 12410.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now